English
Reklamacja i zwrot towarów

Reklamacje

Gwarancje i reklamacje:

Procedura reklamacji: 
Jeżeli w opisie produktu nie została podana inna informacja, produkty sprzedawane przez sklep redbagzone.com są objęte 2-letnią gwarancją obejmującą wszelkie wady materiałowe i produkcyjne.

Aby reklamować wadliwy towar, należy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta na adres email info@redbagzone.com lub pod numerem tel.: 692-126-005.  Po ustaleniu szczegółów wysłać przesyłkę pod wskazany poniżej adres:

Redbagzone.com Joanna Michalak – dział reklamacji
ul. Botaniczna 22B
86-031 Osielsko

Do przesyłki należy dołączyć oryginał dowodu zakupu, kartę gwarancyjną (jeśli była dołączona do towaru) oraz wypełniony formularz reklamacji (do pobrania Formularz reklamacji). Paczkę proszę przesłać na własny koszt - w razie uznania reklamacji zostanie Państwu zwrócony koszt przesyłki wg. cennika Poczty Polskiej (zwracamy koszt najtańszej rejestrowanej przesyłki).

UWAGA: nie odbieramy żadnych przesyłek wysłanych do nas za pobraniem.

Po otrzymaniu przesyłki zasadność reklamacji zostanie rozstrzygnięta w ciągu 14 dni kalendarzowych, informację z decyzją wyślemy na adres mailowy podany w formularzu. W przypadku uznania reklamacji, reklamowany produkt wysyłany jest do producenta bądź jego serwisu w celu naprawy bądź wymiany na nowy lub też w celu dokonania fachowej ekspertyzy.

W przypadku uznania reklamacji wadliwy egzemplarz zostanie wymieniony na nowy, naprawiony lub - jeśli dany model nie jest już dostępny - możliwie podobny do oryginału. W sytuacji, gdy dystrybutor nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniego zamiennika, postaramy się zaproponować Państwu zadowalające rozwiązanie, np. zwrot pieniędzy lub wymianę na inny produkt.

W przypadku odrzucenia reklamacji towar może zostać odesłany, jednak koszty pakowania i ponownej wysyłki pokrywa Klient.

Ponad to w przypadku bezpodstawnej reklamacji i jej odrzucenia Klient zostanie obciążony kosztami: odesłania reklamowanego towaru do klienta, ponownego pakowania oraz kosztami manipulacyjnymi (tj. np. kosztami ekspertyz, kosztami obsługi reklamacji itp.).

 

 

 

Zwroty towarów

Odstąpienie od umowy - zwrot towaru:

Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn w terminie 14 dni.

Termin na odstąpienie od umowy upływa 14 dniach od dnia, w którym Kupujący wszedł w posiadanie produktu lub też osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Kupującego weszła w posiadanie rzeczy.

Konsument chcąc skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, zobowiązany jest do poinformowania sprzedawcy drogą telefoniczną bądź mailową.

Kupujący powinien odesłać rzecz do Sklepu niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformował o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Kupujący odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę.

Zwracany w trybie odstąpienia od umowy towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone.

Sklep w ciągu 14 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania, zostaje wystawiona faktura korygująca.

Sprzedający w związku z prawidłowo dokonanym odstąpieniem od umowy, zwraca pieniądze w formie przelewu – nie zwłocznie i nie później niż w terminie 14 dni.

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.